Menu
  • NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)
  • Budova Vigadó (Foto: G. Illés)
  • Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)
  • Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)
  • Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)
  • Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)
  • NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny
Mestský úrad:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30
Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Počas dnešného dňa mesto dostalo informáciu z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci, že v súčasnosti sú známe ďalšie štyri pozitívne výsledky na ochorenie COVID 19 vo Fiľakove. Štvrtou nakazenou je osoba, ktorú sme včera uviedli v prvej informácii ako vážne podozrenie, ďalší traja nakazení sú spomedzi rodinných príslušníkov 67-ročnej pacientky, ktorá je hospitalizovaná. Nakoľko dvaja nakazení navštevujú miestnu strednú odbornú školu, táto sa dostala do červenej zóny a zatvára sa do 20.09.2020. Výsledky ostatných otestovaných zatiaľ nie sú k dispozícii.

Dnes dopoludnia zasadol krízový štáb mesta, na ktorom sa zúčastnila aj zástupkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci. Štábu potvrdila, že výsledky testov u troch pacientov z Fiľakova potvrdili ochorenie na Covid 19, výsledky štvrtého pacienta zatiaľ nie sú oficiálne známe. Ako sme sa dozvedeli, pravdepodobne sa jedná o dve ohniská - prvé dva prípady spolu súvisia. U nich bol zistený aj zdroj nákazy, u tretej pacientky zdroj hygienici zisťujú.

Čítať ďalej...

Mesto Fiľakovo oznamuje svojim občanom a klientom mestského úradu, že v pondelok 31.08.2020 bude z technických príčin mestský úrad zatvorený. Za pochopenie ďakujeme.

Základná škola, Školská 1, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície „Asistent učiteľa“.

Čítať ďalej...

Základná škola Štefana Koháriho II. s VJM - II. Koháry István Alapiskola, Mládežnícka 7, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou Slovenský jazyk a slovenská literatúra.

Čítať ďalej...

Vážení občania! Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť Vám oznamuje, že dňa:

Čítať ďalej...

Vážení občania, Stredoslovenská energetika, a.s. Vám oznamuje, že bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy:

Čítať ďalej...

Železnice SR oznamujú, že v sobotu 25. júla 2020 bude z dôvodu opravy železničného priecestia ÚPLNE UZAVRETÝ železničný priechod na štátnej ceste II/571, tzv. „malá stanica“. V čase od 07:00 do 14:00 hod. bude preto priechod medzi priemyselnou zónou a autobusovou stanicou neprejazdný a obchádzka bude viezť cez obce Prša a Buzitka. Železnice SR ďakujú za ústretovosť.

Za stredu pribudlo až 53 nových nakazených koronavírusom! Vyzývame všetkých občanov na zodpovednosť, predovšetkým na dodržiavanie hygienických pravidiel a nosenie rúšok v interiéroch. V súčasnosti sa rozbiehajú na mestskom úrade platby za odvoz TKO a dane, ktoré boli kvôli koronakríze preložené z jari na leto. Upozorňujeme preto, že vstup do klientskeho centra je rovnako povolený len s rúškom a po dôkladnej dezinfekcii rúk! Za pochopenie vopred ďakujeme, dávajme na seba pozor.

Základná škola, Školská 1, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície „Učiteľ prvého stupňa základnej školy“.

Čítať ďalej...

Dátumy: 16.07., 30.07., 13.08., 27.08., 10.09., 24.09., 15.10., 29.10., 12.11., 26.11., 10.12.

Čítať ďalej...

Základná škola Štefana Koháriho II. s VJM - II. Koháry István Alapiskola, Mládežnícka 7, 986 01 Fiľakovo informuje o voľných pracovných miestach na obsadenie pozícií - 2x - Učiteľ pre primárne vzdelávanie

Čítať ďalej...

Mimoriadna situácia prvej polovice tohto roka poznačila aj turistický ruch vo Fiľakove. Turistická sezóna na hrade, ktorý je najnavštevovanejšou atrakciou mesta, sa obvykle zahajuje v polovici marca. Kvôli prebiehajúcim stavebným prácam mala táto národná kultúrna pamiatka otvoriť svoje brány až 13. apríla, ale podobne ako ďalšia miestna múzejná inštitúcia - Mestské vlastivedné múzeum, je v súčasnosti ešte stále zatvorená. Kvôli pandémii sa museli zrušiť, respektíve odložiť aj niektoré podujatia, ako sú napríklad Noc múzeí a galérií, alebo Fiľakovské hradné hry.

Čítať ďalej...

Vážení obyvatelia, spoločnosť TECH-MONT Helicopter company, s.r.o. oznamuje, že dňa 04.06.2020 v čase okolo 9:30 hod. bude vykonávať DEMONTÁŽ technológie mobilného operátora na strechách objektov na adrese Školská 2, Fiľakovo. Predpokladaný počet príletov nad plochu skládky je do 10 letov (45 min.) v každej lokalite.

Čítať ďalej...

V utorok 26. mája zasadal vo Fiľakove krízový štáb. Na základe nových nariadení Ústredného krízového štábu a Úradu verejného zdravotníctva, prijali nasledovné nariadenia v rámci uvoľňovania opatrení proti koronavírusu:

Čítať ďalej...

V rámci štvrtej fázy uvoľňovania opatrení zo strany vlády, dostali zriaďovatelia školských zariadení možnosť otvoriť školy a škôlky na dobrovoľnej báze. V pondelok 25. mája na túto tému rokovalo vedenie mesta s riaditeľmi všetkých školských zariadení v pôsobnosti mesta.

Čítať ďalej...

Zber nebezpečného odpadu z domácností v meste Fiľakovo 6.6.2020 [PDF, 207 kB]

Počas uplynulých dvoch dní prebiehalo vo fiľakovskej Nezábudke testovanie na COVID-19. Zdravotné testy zo zariadenia otestovali spolu 90 ľudí, z toho 43 zamestnancov a 47 klientov domova.

Čítať ďalej...

Ako už samospráva nedávno avizovala, vzhľadom na mimoriadnu situáciu týkajúcu sa koronakrízy, bude mesto doručovať do domácností výmery za komunálny odpad a dane v neskoršom termíne. Zamestnanci úradu ich budú obyvateľom roznášať počas júla. Pokiaľ by však mal niekto záujem splniť si túto povinnosť skôr a tým podporiť mestskú kasu v tejto neľahkej ekonomickej situácii, môže tak urobiť už teraz v klientskom centre mestského úradu každý pracovný deň medzi 8:00 a 11:00 hodinou. Všetkým, ktorí sa tak rozhodnú, ďakujeme za zodpovedný prístup.

Vážení rodičia, prihlášku na Základnú umeleckú školu vo Fiľakove, ktorú si tu (www.zusfilakovo.sk) môžete stiahnuť, je nutné doručiť vyplnenú elektronicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo poštou na adresu: Základná umelecká škola - MAI, Záhradnícka 2a, 986 01 Fiľakovo od teraz priebežne, ale najneskôr do dňa konania prijímacej skúšky, ktorej termín bude oznámený na webe a na Facebooku ZUŠ neskôr.

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok