Menu
 • NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)
 • Budova Vigadó (Foto: G. Illés)
 • Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)
 • Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)
 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)
 • Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)
 • Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)
 • NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny
Mestský úrad:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30
Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Aj Vianoce je možné prežiť ekologicky. Ako počas sviatkov vytvoriť čo najmenej odpadu?

Čítať ďalej...

Mesto Fiľakovo vyzýva všetkých dlžníkov mesta z titulu dane z nehnuteľností, dane za psa, dane za užívanie verejného priestranstva a miestneho poplatku za komunálne odpady, ktorí si ešte nesplnili svoju platobnú povinnosť voči správcovi dane a poplatku za rok 2020, resp. predchádzajúce obdobie, aby tak urobili v čo najkratšej lehote, pretože mesto pristúpi k ich vymáhaniu prostredníctvom daňového exekučného konania. V rámci daňového exekučného konania môže príslušný policajný orgán zadržať vodičský preukaz dlžníka až na dobu celého splatenia jeho záväzku.

Čítať ďalej...

Odberné miesta pre bezplatné testovanie antigénovými testami na covid-19, kde občania dostanú aj certifikát, bude až do odvolania v našom okolí prebiehať každý deň od 12:00 do 20:00 hod. na nasledovných miestach:

 • Lučenec, Ulica L. Novomeského 3 (hasičská zbrojnica)
 • Železničná 7, Poltár
 • Okružná 118, Rimavská Sobota
 • Nemocničná 1, Veľký Krtíš (nemocnica)

Viacerí fiľakovskí občania sa na nás v posledných dňoch obrátili s prosbou, aby sme sa pokúsili vytvoriť cez víkend odberné miesto na dobrovoľné testovanie na covid-19. Naša samospráva sa preto obrátila s touto žiadosťou na Okresný úrad v Lučenci, ktorý žiadosť mesta schválil. Od štátu preto dostaneme testy a armádnu logistickú výpomoc, pričom ostatné výdavky uhradí mesto. V sobotu (7. novembra) vieme takto otvoriť odberné miesto v časovom rozmedzí od 8:00 do 20:00 hod. na fiľakovskej mestskej tržnici, testovanie bude bezplatné. Účasť nebude povinná. Odporúčame ju predovšetkým občanom, ktorí pracujú v tzv. červených okresoch, budú mať do nich nasledujúci týždeň nejakú cestu alebo žijú v jednej domácnosti s osobami patriacimi do ohrozenej kategórie. Samozrejme, testovania sa môžu zúčastniť aj ďalší, ktorí to považujú za potrebné.

Vážení obyvatelia, snažíme sa urobiť všetky kroky pre to, aby celoplošné testovanie počas najbližšieho víkendu prebehlo čo najplynulejšie aj u nás vo Fiľakove.

Čítať ďalej...

Cez víkend, 31. októbra a 1. novembra 2020, sa uskutoční prvé kolo celoplošného testovania obyvateľstva na COVID-19. Na princípe volebných okrskov vypracovala samospráva odporúčané odberné miesta a časy pre jednotlivé ulice.

Čítať ďalej...

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta č. 06/2019, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Fiľakovo môžu žiadatelia, ktorí nie sú zaradení do zoznamu súborov pôsobiacich pri Mestskom kultúrnom stredisku, podať  svoje žiadosti o poskytnutie dotácie na rok 2021 spolu s prílohami do 31. októbra 2020.

Čítať ďalej...

Prvé kolo celoplošného testovania na covid-19 sa uskutoční tento týždeň v sobotu a nedeľu (31. október a 1. november). Podľa informácií, ktoré sme dostali pred pár minútami, došlo k zmene kompetencií: zdravotnícky personál k testovaniu nezabezpečí vláda, ale má tak urobiť miestna samospráva.

Čítať ďalej...

Onedlho si opäť pripomenieme Sviatok všetkých svätých a po ňom Sviatok všetkých verných zosnulých, ľudovo nazývané aj Dušičky, ktoré sú tradíciou nielen na Slovensku. Začiatok novembra je u nás spájaný so spomienkami na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Svoju úctu a to, že nám chýbajú, sme si zvykli prejavovať vyzdobením miest ich posledného odpočinku. Obchody sú celé týždne pred sviatkami preplnené umelými kyticami a kahancami. Zamysleli sme sa niekedy, či naozaj potrebujú naši blízki až takúto umelú „parádu“?

Čítať ďalej...

Od utorka 13. októbra bude klientske centrum mestského úradu fungovať v klasickom režime. Pre verejnosť bude otvorené počas obvyklých stránkových hodín, klienti si tak budú môcť vybaviť všetky potrebné administratívne záležitosti.

Čítať ďalej...

Základná škola Štefana Koháriho II. s VJM - II. Koháry István Alapiskola, Mládežnícka 7, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou Telesná výchova.

Čítať ďalej...

Z dôvodu zavedených opatrení je zber nebezpečného odpadu ZRUŠENÝ.

Zber nebezpečného odpadu z domácností v meste Fiľakovo 24.10.2020 [PDF, 813 kB]

Od dnešného dňa (30.09.2020) bude Mestský úrad vo Fiľakove fungovať v obmedzenom režime. Viceprimátorovi mesta potvrdili nákazu koronavírusom, v súčasnosti má mierny priebeh ochorenia. Z tohto dôvodu budú klientske centrum aj back office mestského úradu zatvorené. Na chodbe pri vstupe do budovy bude umiestnená schránka, cez ktorú si budú môcť klienti vybaviť nevyhnutné administratívne úkony. Mestský úrad môže verejnosť kontaktovať aj na telefónnom čísle 047/4381001 alebo cez emailové kontakty uvedené na stránke www.filakovo.sk Zamestnanci mesta, ktorí prišli s viceprimátorom v posledných dňoch do kontaktu, budú pretestovaní počas zajtrajšieho dňa. Dnes o 13:00 zasadá krízový štáb mesta. O vývoji situácie a prípadných ďalších zmenách v úradných hodinách budeme verejnosť včas informovať.

Počas dnešného dňa mesto dostalo informáciu z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci, že v súčasnosti sú známe ďalšie štyri pozitívne výsledky na ochorenie COVID 19 vo Fiľakove. Štvrtou nakazenou je osoba, ktorú sme včera uviedli v prvej informácii ako vážne podozrenie, ďalší traja nakazení sú spomedzi rodinných príslušníkov 67-ročnej pacientky, ktorá je hospitalizovaná. Nakoľko dvaja nakazení navštevujú miestnu strednú odbornú školu, táto sa dostala do červenej zóny a zatvára sa do 20.09.2020. Výsledky ostatných otestovaných zatiaľ nie sú k dispozícii.

Dnes dopoludnia zasadol krízový štáb mesta, na ktorom sa zúčastnila aj zástupkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Lučenci. Štábu potvrdila, že výsledky testov u troch pacientov z Fiľakova potvrdili ochorenie na Covid 19, výsledky štvrtého pacienta zatiaľ nie sú oficiálne známe. Ako sme sa dozvedeli, pravdepodobne sa jedná o dve ohniská - prvé dva prípady spolu súvisia. U nich bol zistený aj zdroj nákazy, u tretej pacientky zdroj hygienici zisťujú.

Čítať ďalej...

Mesto Fiľakovo oznamuje svojim občanom a klientom mestského úradu, že v pondelok 31.08.2020 bude z technických príčin mestský úrad zatvorený. Za pochopenie ďakujeme.

Základná škola, Školská 1, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície „Asistent učiteľa“.

Čítať ďalej...

Základná škola Štefana Koháriho II. s VJM - II. Koháry István Alapiskola, Mládežnícka 7, 986 01 Fiľakovo informuje o voľnom pracovnom mieste na obsadenie pozície učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie s aprobáciou Slovenský jazyk a slovenská literatúra.

Čítať ďalej...

Vážení občania! Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť Vám oznamuje, že dňa:

Čítať ďalej...

Vážení občania, Stredoslovenská energetika, a.s. Vám oznamuje, že bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy:

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok