Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Pre milovníkov divadla pripravilo Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove niekoľko divadelných predstavení v slovenskom i maďarskom jazyku, ktoré sa uskutočnia v jesenných a zimných mesiacoch v rámci VIII. Medzinárodného divadelného festivalu. Séria divadelných predstavení je už tradičným podujatím MsKS vo Fiľakove.

Čítať ďalej...

Po ročnej prestávke sa opäť usporiadajú obľúbené Fiľakovské hradné hry, ktoré majú v meste už viac ako dvadsaťročnú tradíciu. Hlavným organizátorom XXI. ročníka je Hradné múzeum, ako sme si mohli zvyknúť už posledných päť rokov.

Čítať ďalej...

Záujemcov štvordňového festivalu vo Fiľakove čakajú koncerty ľudovej hudby, divadelné predstavenie, interaktívne prechádzky mestom, rozprávkové divadelné predstavenia a bábkový koncert pre deti, opereta, bubnová šou a večerné koncerty. Palócke dni a Dni mesta Fiľakovo ponúkajú programy slovenskému, maďarskému a rómskemu obecenstvu od najmenších, cez mladých až po seniorov.

Čítať ďalej...

V rámci tohtoročných Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo, ktoré sa v meste usporadúvajú už tri desaťročia, sa v galérii Mestského vlastivedného múzea otvorí individuálna výstava akademickej maliarky, grafičky, knižnej ilustrátorky a učiteľky Mgr. art. Jany Bialovej. Predstavuje výber z jej výtvarnej tvorby, ktorý vznikol z príležitosti jej okrúhleho životného jubilea. Prezentované diela priblížia autorkine hlboké vnímanie sveta, zobrazené na pomedzí zvláštnosti snov a reality sveta.

Čítať ďalej...

UDVart je multikultúrny, multižánrový festival, ktorý je umelecky náročný a je otvorený rôznym kultúram. Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove realizuje podujatie už piatykrát.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove oznamuje záujemcom, že koncert harfistu Michala Matejčíka, ktorý sa mal konať dnes, 18. júna 2021 v MsKS vo Fiľakove kvôli zdravotným dôvodom je ZRUŠENÝ. Cena online zakúpených lístkov bude vrátená klientom na ich bankový účet.

Samospráva Fiľakova sa po prvýkrát zapojí do celoslovenskej iniciatívy s názvom Víkend otvorených parkov a záhrad. V spolupráci s neziskovou organizáciou Národný Trust pripravuje rodinné podujatie s prednáškami i piknikom.

Čítať ďalej...

Hostia: harfista Michal Matejčík a Budapest Jazz Orchestra. Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove v júni uzavrie druhý ročník cyklu programov s názvom Hudobné ročné obdobia.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove pri príležitosti Dňa detí pozýva deti a ich rodičov na divadielkovanie, ktoré sa uskutoční dňa 5. júna na hradnom nádvorí vo Fiľakove.

Čítať ďalej...

Po relatívne dlhom pokojnom období sa 18. mája 2021 sprístupní v galérii fiľakovského Mestského vlastivedného múzea nová výstava. Témou je vojenská technika a bojové vozidlá druhej svetovej vojny, ktoré budú predstavené prostredníctvom makiet fiľakovského modelára Tibora Pétera.

Čítať ďalej...

Fiľakovský hrad od 1. mája opäť očakáva svojich návštevníkov! Od tohto mesiaca je otvorené aj Mestské vlastivedné múzeum a Novohradské turisticko-informačné centrum, ktoré tak isto patria pod správu Hradného múzea, pričom prevádzková doba ostáva rovnaká, ako v bežnom období. Mestská knižnica, ktorá je tiež oddelením inštitúcie, je opäť otvorená pre verejnosť od utorka do soboty.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko Fiľakovo odštartovalo vo februári tohto roku druhý ročník série podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia. Cieľom tejto série je, aby klasickú hudbu priblížila záujemcom vo forme komorných koncertov.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo pre milovníkov krimipríbehov a všetkých záujemcov opäť napínavú čitateľskú besedu. Jej hosťom bude už po druhýkrát rimavskosobotský spisovateľ, pôvodne pochádzajúci z juhozápadného Slovenska, Tibor Szomolai.

Čítať ďalej...

Tento rok by tradičná séria programov pod názvom Palócke dni vstúpila do 30-ho ročníka. V súvislosti s koronavírusom sa však organizátori rozhodli, že jubilejný ročník podujatia presúvajú na rok 2021. Napriek tomu ani posledný letný mesiac neuplynie bez kultúry a v auguste, síce v skromnejších podmienkach, ale uskutočnia sa programy pre záujemcov. Veľké koncerty kvôli obmedzeniam sa nezrealizujú, ale návštevníci sa môžu tešiť programom, ako napríklad koncert Igora Kmeťa alebo celovečerný program Maďarského štátneho folklórneho súboru z Budapešti, či predstavenie Mestského divadla Actores z Rožňavy.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva záujemcov na predstavenie najnovšej knihy Zoltána Szásziho s názvom „Télig mese“ (Rozprávka do zimy), ktorú vydal Spolok Madách - Madách Egyesület v tomto roku.

Čítať ďalej...

11-ho júla sa uskutoční vo Fiľakove tohtoročné prvé letné podujatie na vonkajšom priestranstve pod názvom LESNÁ HUDBA, ktoré sa zrealizuje v mestskom parku.

Čítať ďalej...

28. februára 2020 sa v Mestskom vlastivednom múzeu vo Fiľakove otvára výstava ľudovej remeselníčky a učiteľky Tünde Horkay Benko s názvom „Čarovné kraslice“.

Čítať ďalej...

Koncom minulého roka vydalo Hradné múzeum vo Fiľakove v rámci svojej publikačnej činnosti štvrtý diel série odbornej literatúry, ktorá nesie názov Discussiones Filekienses.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartuje druhý ročník série koncertov pod názvom Hudobné ročné obdobia, ktorých cieľom je prostredníctvom komorných koncertov priblížiť návštevníkom krásy vážnej hudby.

Čítať ďalej...

Významné kultúrne podujatia vo Fiľakove vo februári 2020

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok