Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

V tomto roku uplynulo 7 desaťročí od vzniku prvej múzejnej inštitúcie vo Fiľakove. Toto okrúhle jubileum je významné aj z toho pohľadu, že mestečko má bohatú a činorodú minulosť, o ktorej svedčia mnohé artefakty a zachované kultúrno-historické pamätihodnosti. V súčasnosti sa tu nachádzajú dva múzejné objekty, ktoré prešli dlhým obdobím vývoja, transformácie a reorganizácie, a prostredníctvom svojho zbierkového fondu majú vysokú vypovedaciu schopnosť o jednotlivých historických obdobiach. Jedným z nich je hradné múzeum zriadené na fiľakovskom hrade, mapujúce dejiny mesta od prvej písomnej zmienky po 17. storočie, a druhým je Mestské vlastivedné múzeum, ktorého expozícia je venovaná dejinám Fiľakova po zničení hradu.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove pripravilo na jesenné mesiace pre milovníkov divadla predstavenia v slovenskom a maďarskom jazyku. V rámci VIII. ročníka Medzinárodného divadelného festivalu sa v septembri divákom predstavila komédia Chlieb s maslom v podaní Divadla Kumšt Teatro. Na predstavení, ktoré bolo takmer vypredané, účinkovali Branislav Deák, Martin Mňahončák, Dominika Žiaranová a Juraj Loj.

Čítať ďalej...

Fiľakovský mužský spevácky zbor Pro Kultúra vlani oslávil svoju storočnicu. V rovnakom období bola vydaná s výstavou rovnomenná publikácia, zaoberajúca sa históriou spolku, ktorej autormi sú Jozef Puntigán a skalný člen zboru, Jozef Jakab. Na patričnú jubilejnú oslavu a predstavenie knihy sa kvôli protipandemickým opatreniam čakalo takmer jeden rok, pričom aj otvorenie spomínanej výstavy sa uskutoční až tohto roku.

Čítať ďalej...

V závere tohtoročného jarného obdobia, ktoré sa ešte stále nieslo v duchu protipandemických opatrení,  vyhlásilo Hradné múzeum vo Fiľakove v spolupráci so Združením právnických osôb Geopark Novohrad-Nógrád amatérsku fotografickú súťaž s názvom FOTONATURA 2021.

Čítať ďalej...

Pre milovníkov divadla pripravilo Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove niekoľko divadelných predstavení v slovenskom i maďarskom jazyku, ktoré sa uskutočnia v jesenných a zimných mesiacoch v rámci VIII. Medzinárodného divadelného festivalu. Séria divadelných predstavení je už tradičným podujatím MsKS vo Fiľakove.

Čítať ďalej...

Po ročnej prestávke sa opäť usporiadajú obľúbené Fiľakovské hradné hry, ktoré majú v meste už viac ako dvadsaťročnú tradíciu. Hlavným organizátorom XXI. ročníka je Hradné múzeum, ako sme si mohli zvyknúť už posledných päť rokov.

Čítať ďalej...

Záujemcov štvordňového festivalu vo Fiľakove čakajú koncerty ľudovej hudby, divadelné predstavenie, interaktívne prechádzky mestom, rozprávkové divadelné predstavenia a bábkový koncert pre deti, opereta, bubnová šou a večerné koncerty. Palócke dni a Dni mesta Fiľakovo ponúkajú programy slovenskému, maďarskému a rómskemu obecenstvu od najmenších, cez mladých až po seniorov.

Čítať ďalej...

V rámci tohtoročných Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo, ktoré sa v meste usporadúvajú už tri desaťročia, sa v galérii Mestského vlastivedného múzea otvorí individuálna výstava akademickej maliarky, grafičky, knižnej ilustrátorky a učiteľky Mgr. art. Jany Bialovej. Predstavuje výber z jej výtvarnej tvorby, ktorý vznikol z príležitosti jej okrúhleho životného jubilea. Prezentované diela priblížia autorkine hlboké vnímanie sveta, zobrazené na pomedzí zvláštnosti snov a reality sveta.

Čítať ďalej...

UDVart je multikultúrny, multižánrový festival, ktorý je umelecky náročný a je otvorený rôznym kultúram. Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove realizuje podujatie už piatykrát.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove oznamuje záujemcom, že koncert harfistu Michala Matejčíka, ktorý sa mal konať dnes, 18. júna 2021 v MsKS vo Fiľakove kvôli zdravotným dôvodom je ZRUŠENÝ. Cena online zakúpených lístkov bude vrátená klientom na ich bankový účet.

Samospráva Fiľakova sa po prvýkrát zapojí do celoslovenskej iniciatívy s názvom Víkend otvorených parkov a záhrad. V spolupráci s neziskovou organizáciou Národný Trust pripravuje rodinné podujatie s prednáškami i piknikom.

Čítať ďalej...

Hostia: harfista Michal Matejčík a Budapest Jazz Orchestra. Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove v júni uzavrie druhý ročník cyklu programov s názvom Hudobné ročné obdobia.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove pri príležitosti Dňa detí pozýva deti a ich rodičov na divadielkovanie, ktoré sa uskutoční dňa 5. júna na hradnom nádvorí vo Fiľakove.

Čítať ďalej...

Po relatívne dlhom pokojnom období sa 18. mája 2021 sprístupní v galérii fiľakovského Mestského vlastivedného múzea nová výstava. Témou je vojenská technika a bojové vozidlá druhej svetovej vojny, ktoré budú predstavené prostredníctvom makiet fiľakovského modelára Tibora Pétera.

Čítať ďalej...

Fiľakovský hrad od 1. mája opäť očakáva svojich návštevníkov! Od tohto mesiaca je otvorené aj Mestské vlastivedné múzeum a Novohradské turisticko-informačné centrum, ktoré tak isto patria pod správu Hradného múzea, pričom prevádzková doba ostáva rovnaká, ako v bežnom období. Mestská knižnica, ktorá je tiež oddelením inštitúcie, je opäť otvorená pre verejnosť od utorka do soboty.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko Fiľakovo odštartovalo vo februári tohto roku druhý ročník série podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia. Cieľom tejto série je, aby klasickú hudbu priblížila záujemcom vo forme komorných koncertov.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo pre milovníkov krimipríbehov a všetkých záujemcov opäť napínavú čitateľskú besedu. Jej hosťom bude už po druhýkrát rimavskosobotský spisovateľ, pôvodne pochádzajúci z juhozápadného Slovenska, Tibor Szomolai.

Čítať ďalej...

Tento rok by tradičná séria programov pod názvom Palócke dni vstúpila do 30-ho ročníka. V súvislosti s koronavírusom sa však organizátori rozhodli, že jubilejný ročník podujatia presúvajú na rok 2021. Napriek tomu ani posledný letný mesiac neuplynie bez kultúry a v auguste, síce v skromnejších podmienkach, ale uskutočnia sa programy pre záujemcov. Veľké koncerty kvôli obmedzeniam sa nezrealizujú, ale návštevníci sa môžu tešiť programom, ako napríklad koncert Igora Kmeťa alebo celovečerný program Maďarského štátneho folklórneho súboru z Budapešti, či predstavenie Mestského divadla Actores z Rožňavy.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva záujemcov na predstavenie najnovšej knihy Zoltána Szásziho s názvom „Télig mese“ (Rozprávka do zimy), ktorú vydal Spolok Madách - Madách Egyesület v tomto roku.

Čítať ďalej...

11-ho júla sa uskutoční vo Fiľakove tohtoročné prvé letné podujatie na vonkajšom priestranstve pod názvom LESNÁ HUDBA, ktoré sa zrealizuje v mestskom parku.

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok