Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30
Klientske centrum:
Pondelok: 7.30-12.00
Streda: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-12.00

Mestské kultúrne stredisko Fiľakovo odštartovalo vo februári tohto roku druhý ročník série podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia. Cieľom tejto série je, aby klasickú hudbu priblížila záujemcom vo forme komorných koncertov.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo pre milovníkov krimipríbehov a všetkých záujemcov opäť napínavú čitateľskú besedu. Jej hosťom bude už po druhýkrát rimavskosobotský spisovateľ, pôvodne pochádzajúci z juhozápadného Slovenska, Tibor Szomolai.

Čítať ďalej...

Tento rok by tradičná séria programov pod názvom Palócke dni vstúpila do 30-ho ročníka. V súvislosti s koronavírusom sa však organizátori rozhodli, že jubilejný ročník podujatia presúvajú na rok 2021. Napriek tomu ani posledný letný mesiac neuplynie bez kultúry a v auguste, síce v skromnejších podmienkach, ale uskutočnia sa programy pre záujemcov. Veľké koncerty kvôli obmedzeniam sa nezrealizujú, ale návštevníci sa môžu tešiť programom, ako napríklad koncert Igora Kmeťa alebo celovečerný program Maďarského štátneho folklórneho súboru z Budapešti, či predstavenie Mestského divadla Actores z Rožňavy.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva záujemcov na predstavenie najnovšej knihy Zoltána Szásziho s názvom „Télig mese“ (Rozprávka do zimy), ktorú vydal Spolok Madách - Madách Egyesület v tomto roku.

Čítať ďalej...

11-ho júla sa uskutoční vo Fiľakove tohtoročné prvé letné podujatie na vonkajšom priestranstve pod názvom LESNÁ HUDBA, ktoré sa zrealizuje v mestskom parku.

Čítať ďalej...

28. februára 2020 sa v Mestskom vlastivednom múzeu vo Fiľakove otvára výstava ľudovej remeselníčky a učiteľky Tünde Horkay Benko s názvom „Čarovné kraslice“.

Čítať ďalej...

Koncom minulého roka vydalo Hradné múzeum vo Fiľakove v rámci svojej publikačnej činnosti štvrtý diel série odbornej literatúry, ktorá nesie názov Discussiones Filekienses.

Čítať ďalej...

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartuje druhý ročník série koncertov pod názvom Hudobné ročné obdobia, ktorých cieľom je prostredníctvom komorných koncertov priblížiť návštevníkom krásy vážnej hudby.

Čítať ďalej...

Významné kultúrne podujatia vo Fiľakove vo februári 2020

Čítať ďalej...

Vo Fiľakove sa prvýkrát predstaví vlastnou klavírnou tvorbou venovanou obetiam holokaustu uznávaný klavirista a skladateľ Miroslav Rác. 27. januára v Mestskom kultúrnom stredisku so začiatkom o 18:00 hodine odznejú skladby, ktoré komponoval na počesť a pamiatku všetkých obetí a preživších holokaustu.

Čítať ďalej...

Občianske združenie Priatelia histórie Novohradu vydalo koncom roka 2019 v poradí už piaty Zborník zo Stretnutia priateľov regionálnej histórie. Zakladateľom združenia, ktoré každoročne usporadúva odborné stretnutia, je znalec miestnej histórie, spoluautor niekoľkých regionálnych publikácií a bloger Mišo Šesták.

Čítať ďalej...

Významné kultúrne podujatia vo Fiľakove v januári 2020

Čítať ďalej...

Multikultúrny hudobný festival spojený s vianočným jarmokom sa uskutoční 13-ho decembra vo Fiľakove, jeho hlavným organizátorom je Mestské kultúrne stredisko. Podujatie pod názvom Hudba, náš spoločný jazyk tentokrát dostal priestor na novom mestskom trhovisku.

Čítať ďalej...

Výstava Východoslovenského múzea v Košiciach s názvom „Tajomstvo medovníkového srdca“ predstaví návštevníkom nielen históriu a osobnosti košického medovnikárstva, ale aj unikátnu remeselnícku dielňu Lefterovcov, jednej z posledných košických medovnikárskych rodín, ktorá spolupracovala s ďalšou významnou medovnikárskou rodinou Novellyovcov.

Čítať ďalej...

V piatok 6. decembra od 15:00 hodiny na Vás a Vaše ratolesti bude na parkovisku pre mestským úradom čakať zábavný program, v ktorom sa predstavia žiaci miestnych materských a základných škôl.

Čítať ďalej...

Sériu koncertov pod názvom Hudobné ročné obdobia, organizovanej Mestským kultúrnym strediskom vo Fiľakove, ukončí Reiter Duo. V rámci jesenného koncertu klasickej hudby účinkuje Štefan Reiter st. a István Reiter ml., ktorí 27. novembra so začiatkom o 18:00 hod. vo Fiľakove v priestoroch kultúrneho strediska svojou hrou spríjemnia podvečer návštevníkov.

Čítať ďalej...

Hradné múzeum vo Fiľakove pozýva verejnosť na netradičné ukončenie turistickej sezóny na fiľakovskom hrade, ktorého brány sa každoročne zatvárajú 15. novembra (v piatok). V sobotu, 16. novembra 2019 o 13:00 hodine sa vydáme po stopách posledného hradného kapitána, Štefana Koháryho II. Počas prechádzky, začínajúcej na hrade, budú mať jej účastníci možnosť navštíviť tri najstaršie budovy mesta, z ktorých sa každá viaže k menu hrdinského kapitána.

Čítať ďalej...

Dňa 8. novembra 2019 sa fiľakovská verejnosť bude môcť stretnúť s cestovateľom, sprievodcom, ale aj režisérom a hercom Michalom Chmeliarom. Precestoval vyše 40 krajín sveta, a svoje zážitky z ciest ponúka okrem iného formou cestovateľských premietaní a prednášok.

Čítať ďalej...

Chránená krajinná oblasť Cerová vrchovina oslavuje 30. výročie svojho vyhlásenia. Pri tejto príležitosti sa v niekoľkých mestách usporiadala výstava približujúca prírodné pomery tejto oblasti, ako aj históriu vzniku jej správcovskej organizácie. Jej organizátori pripravili k výstave aj odborné prednášky, ktoré majú pútavou a obsažnou formou napomôcť rozšíreniu všeobecných vedomostí o tomto území a vytvoreniu ucelenejšieho obrazu o jeho hodnotách.

Čítať ďalej...

Milovníci ľudových piesní sa 19. októbra môžu zúčastniť odborného seminára spojeného s kultúrnym programom v priestoroch Mestského kultúrne strediska. Podujatie prináša do Fiľakova Spolok hudobného folklóru (SHF) z Bratislavy.

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok