Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Koronavírus zasiahol aj do súťažného diania Kolkárskeho oddielu (KO) FTC Fiľakovo. Súťaže sa s výnimkou dorastencov ukončili bez určenia poradia. Extraligové A mužstvo malo našliapnuté na zisk vicemajstra Slovenska, B mužstvo stihlo dohrať 1. kolkársku ligu Východ, no nepostúpilo do finálového turnaja. Seniori v C tíme mali začať jarnú časť 2. ligy Východ týždeň po uzatvorení kolkární. Dorastenci obsadili 4. miesto.

Po uvoľnení opatrení si zahrali aj žiaci, ktorí uspeli na pohári mládeže U14. Robert Kluka sa v súťaži jednotlivcov po 3. kolách a superfinále stal majstrom Slovenska, Damián Knapp získal bronz a Patrik Kovács obsadil 14. miesto. FTC v súťaži družstiev obsadilo 3. miesto.

Približne 40-členná základňa pod dohľadom trénerov upriamila pozornosť na novú sezónu. „Momentálne prebieha príprava na novú sezónu. Extraligovému áčku sa podarilo udržať Milana Kojnoka i Sándora Szaba, ktorí doplnia domácich hráčov. Verím, že sa umiestnime do 4. miesta. K novinkám patrí prestup mládežníckeho majstra sveta Erika Galla do Podbrezovej, kde sa bude zlepšovať, no u nás má vždy dvere otvorené,“ informoval Ladislav Flachbart, šéftréner a predseda KO FTC Fiľakovo.

V FTC sa sústredia i na majstrovstvá sveta v Poľsku, ktoré sa preložili na neskorú jeseň. Vedenie reprezentácie počíta aj s Fiľakovčanmi. „Na sústredenie pozvali Paťa Kovácsa v U14, Robka Kluku a Bianku Mihaliovú v U18, Viliama Maga a Erika Galla v U23. V širšej nominácii mužskej reprezentácie máme Patrika Flachbarta,“ vymenoval šéftréner, ktorý je tiež riaditeľom štátnej reprezentácie.

„Na národných i medzinárodných úspechoch má zásluhu mnoho ľudí ako Magdaléna Bábelová, Ján Mészáros, Peter Pastorák, Marián Gallo, Róbert Nagy či Dušan Murín. Svoju prácu robia výborne a na úkor svojho voľna, za čo im patrí vďaka,“ uzavrel Flachbart.

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok