• NKP Fiľakovský hrad

NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

• Budova Vigadó

Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

• Kaštieľ Berchtoldovcov

Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

• Mestský park

Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

• NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

• Novohradské turisticko-informačné centrum

Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

• Mestský úrad

Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Úradné hodiny

Mestský úrad
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00

Klientske centrum - Pokladňa
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.00-16.00

Matričný úrad
Po.-St.: 7.30-11.30/12.00-16.00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 7.30-11.30

Mestský úradVýkonným orgánom mestského zastupiteľstva a primátora mesta je Mestský úrad, ktorý má sídlo v budove na Radničnej ulici č. 25. Je zložený zo zamestnancov mesta. Mestský úrad zabezpečuje organizačné a administratívne veci mestského zastupiteľstva a primátora mesta, ako aj orgánov zriadených mestským zastupiteľstvom.

Mestský úrad najmä:

1. zabezpečuje písomnú agendu orgánov mesta a orgánov mestského zastupiteľstva a je podateľňou a výpravňou písomností mesta,
  2. vypracúva písomné vyhotovenia všetkých rozhodnutí primátora vydaných v správnom konaní,
  3. vykonáva všeobecne záväzné nariadenia mesta, uznesenia mestského zastupiteľstva a primátora mesta.

V súčasnosti má Mestský úrad vo Fiľakove tieto oddelenia:

• Klientske centrum
  • Oddelenie vnútornej správy (vedúci JUDr. Norbert Gecso)
  • Oddelenie ekonomiky a majetku mesta (vedúci Ing. Zoltán Varga)
  • Oddelenie výstavby, životného prostredia a stratégie rozvoja (vedúci Ing. Ivan Vanko)
  • Oddelenie školstva, kultúry a športu (vedúci PhDr. Zoran Ardamica, PhD.)

Okrem týchto oddelení je mesto Fiľakovo aj sídlom Spoločného obecného úradu, v rámci ktorého vykonáva hospodársko-správne činnosti na úseku školstva a agendu stavebného poriadku. Štatutárnym zástupcom SPOcÚ je primátor mesta Fiľakovo Mgr. Attila Agócs, PhD. V SPOcÚ sú združené okrem Fiľakova tieto obce: Belina, Biskupice, Bulhary, Buzitka, Čakanovce, Čamovce, Holiša, Nitra n/Ipľom, Kalonda, Fiľakovské Kováče, Ratka, Prša, Radzovce, Šiatorská Bukovinka, Šíd, Šávoľ, Šurice, Veľké Dravce.

Mesto má na metodické riadenie škôl zriadený školský úrad, ktorého zamestnancom je PhDr. Zoran Ardamica, PhD.