Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Oznamujeme občanom mesta Fiľakovo a klientom MsÚ, že dňa 7. júna 2019 (piatok) bude z technických príčin Mestský úrad zatvorený.

Z príležitosti osláv Dní mesta a Palóckych dní v auguste 2019 sa plánuje na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva odovzdať ocenenia mesta a to:

Čítať ďalej...

Plechovky od nápojov a drobné kovové odpady sú bežne zastúpené v rámci komunálneho odpadu, ktorý produkuje každý z nás. Nápoje a potraviny, ktoré sú do takýchto obalov balené, sa v našom živote objavujú vo veľkej miere.

Čítať ďalej...

Oznamujeme občanom mesta Fiľakovo a klientom MsÚ, že dňa 18. apríla 2019 (štvrtok) bude z technických príčin Mestský úrad od 14.00 hod. ZATVORENÝ.

Vážení obyvatelia, vedenie mesta Fiľakovo vás týmto srdečne pozýva na občianske fórum, ktoré sa uskutoční v utorok 16. apríla 2019 o 17:00 hodine v zasadačke mestského úradu.

Čítať ďalej...

Zber oddelene zbieraných zložiek komunálneho odpadu z domácností s obsahom škodlivých látok v meste Fiľakovo [PDF, 760 kB]

Rubrika „Váš názor nás zaujíma“ je priestorom pre názory Fiľakovčanov. V jednotlivých číslach Fiľakovských zvestí v nej prinesieme novú tému, ktorá sa týka života obyvateľov mesta. Krátko uvedieme problematiku a načrtneme otázky, na ktoré nás zaujíma váš názor. Táto rubrika ponúka možnosť konštruktívne reagovať na rozhodnutia samosprávy a dianie v meste a môže tiež poslúžiť ako návod pre kompetentných na zlepšenie či vyriešenie danej problematiky.

Čítať ďalej...

Seminár o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch [PDF, 58 kB]

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove usporiada dňa 22. apríla 2019 kultúrny program spojený s jarmokom pod názvom XIV. Palócka Veľká noc na Fiľakovskom hrade. Jarmok bude prebiehať na Podhradskej ulici vo Fiľakove od 10.00 hod. do 17.00 hod. a bude sprevádzaný bohatým kultúrnym programom.

Čítať ďalej...

Rubrika „Váš názor nás zaujíma“ je priestorom pre názory Fiľakovčanov. V jednotlivých číslach v nej prinesieme novú tému, ktorá sa týka života obyvateľov mesta.

Čítať ďalej...

V dňoch 22. a 23. februára (piatok a sobota) sa na prízemí OC Galéria v Lučenci uskutoční predajná výstava regionálnych produktov NOVOHRADU a BB kraja. Na podujatie sa prihlásilo 33 certifikovaných výrobcov a remeselníkov z celého kraja. Hlavný sprievodný program prebehne v piatok 22. februára v čase od 14:00 hod. do 17.30 hod..

Čítať ďalej...

Štatistický úrad SR oznamuje, že v období od 4. februára do 28. júna 2019 bude v 350 obciach Slovenska, vrátane Fiľakova, prebiehať projekt Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností. V tomto období vybrané domácnosti navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré obyvatelia štatistickému úradu poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.statistics.sk alebo na t.č. 048/43 23 287.

Fiľakovčanov čaká v tomto roku zvyšovanie poplatkov. Vedenie mesta navýšilo najvýraznejšie poplatok za odvoz komunálneho odpadu. Dôvodom je drahšie skládkovanie i zistenie Najvyššieho kontrolného úradu SR. Zvyšovaniu sa nevyhli ani dane za nehnuteľnosti. Najviac zasiahne veľké firmy.

Čítať ďalej...

Oznamujeme občanom Mesta Fiľakovo a klientom MsÚ, že dňa 31. decembra 2018 (Pondelok) budú úradné hodiny Mestského úradu do 11.15 hod.

V súlade s § 18a zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov a v zmysle uznesenia Mestského zastupiteľstva vo Fiľakove č. 42/2018 zo dňa 13.12.2018 Mestské zastupiteľstvo vo Fiľakove vyhlasuje voľbu hlavného kontrolóra mesta Fiľakovo na deň 28.02.2019.

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok