Aj mesto Fiľakovo sa zapojilo do druhého ročníka cyklistických pretekov pod názvom Jarná cena mesta Rimavská Sobota, ktorý je naplánovaný na nedeľu 15. mája 2016.

Organizátori očakávajú možno až dve stovky cyklistov z rôznych kútov Slovenska ako aj okolitých štátov. Štartovať sa bude na ulici Malohontskej v Rimavskej Sobote o 10.30 h. Trasa vedie z Rimavskej Soboty cez Hajnáčku, Fiľakovo, Buzitku a Husinú späť do Rimavskej Soboty.

Predpokladaný príjazd pretekárov do mesta Fiľakovo je okolo 11,55 h. Cyklisti budú jazdiť ulicami Mlynská, Hlavná, Družstevná a odtiaľ pokračujú v smere na Trebeľovce. V meste Fiľakovo čaká na cyklistov veľmi populárna a atraktívna rýchlostná prémia. Tá sa bude nachádzať na ulici Hlavnej pred budovou Mestského múzea. Touto cestou pozývame všetkých priaznivcov cyklistiky zažiť neopakovateľnú atmosféru pravých cyklistických pretekov vo svojom meste a zároveň povzbudiť na trati aj pretekárov reprezentujúcich mesto Fiľakovo, ktorí sa zúčastnia týchto pretekov. Rýchlostná prémia sa koná pod záštitou MsÚ Fiľakovo, Ktorý aj pripravil trofej pre víťaza RP.
Príjazd prvých pretekárov do cieľa v Rimavskej Sobote je naplánovaný na 13,10 h.

Jozef Juhaniak
Riaditeľ pretekov
0905 550 202

Jarná Cena mesta Rimavská Sobota

Mapa [JPG, 799 kB]
Časový harmonogram [PDF, 252 kB]