Propozície - Fiľakovský cross 2016

Organizátor

Miesto konania: Fiľakovo

Termín: sobota 7.5.2016

Prezentácia a šatne: 7.5.2016 od 12:00 na štadióne FTC Fiľakovo
Uvítame ak sa bežci vopred prihlásia na emailovej adrese uvedenej v kontaktoch.

Podmienky účasti
Každý účastník štartuje na vlastné nebezpečenstvo podľa tohto rozpisu. Organizátor nijakým spôsobom nezodpovedá za škody na zdraví alebo majetku účastníkov preteku, pred, počas alebo po absolvovaní pretekov. Pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a pokyny usporiadateľov. Ak v niektorej kategórii budú menej ako 3 pretekári, kategória bude zlúčená s mladšou kategóriou. Každý štartujúci na 13 km dostane v cieli občerstvenie.

Popis trate
Prvá štvrtina trate je takmer úplne rovinatá, striedavo po asfaltovej a poľnej ceste. V druhej štvrtine trať postupne vystúpi cca 60 m a pobeží sa po zvlnenej trase medzi poľami a lúkami. Najvyšší bod trate je 109 m nad úrovňou štartu. Po zbehnutí z vyvýšených častí trate sa prebieha cez obec Belina a po poľnej ceste sa beží smerom na Fiľakovo. Cieľ je opäť vo Fiľakove na štadióne.

Kategórie

kategórie A,B,C,E,F pobežia rovnakú trať 13 km so štartom o 16:00

detské kategórie od najmenších

Štartovné
5 EUR dospelí, detské a mládežnícke kategórie bez štartovného

Ceny
Prví traja pretekári v každej kategórii dostanú diplomy a vecné ceny. TOMBOLA pre všetkých zúčastnených pretekárov na 13 km aj v detských kategóriách.

Majstrovstvá Fiľakova v cezpoľnom behu
Hlavný beh na 13 km je zároveň súťažou o majstra Fiľakova v cezpoľnom behu. Beží sa v kategóriách muži a ženy. Do majstrovstiev sa môžu zapojiť pretekári, ktorí bývajú vo Fiľakove a v okolitých obciach (Šíd, Čamovce, Šurice, Šávoľ, Bulhary, Prša, Buzitka, Veľké Dravce, Holiša, Nitra nad Ipľom, Trebeľovce, Rapovce, Kalonda, Ratka, Radzovce, Belina, Čakanovce, Biskupice, Šiatorská Bukovinka), prípadne z Fiľakova a okolia preukázateľne pochádzajú.

Ubytovanie
Organizátor nezabezpečuje

Informácie
František Földeš, 0944 166 502, email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., web: filakovskycross.webnode.sk