V dňoch 25.-26. 4. sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska žiakov a mužov za účasti aj kolkárov FTC Fiľakovo.

Účasť je podmienená postupom z majstrovstiev jednotlivých krajov, kde sa prebojovali žiaci Gallo Erik, Bojtoš Peter a muži Knapp Gejza ml., Murín Dušan.

MSR žiakov sa uskutočnili v Galante a naši chlapci  si vybojovali titul vicemajstrov SR na ročník 2015 vo dvojiciach a tým pravdaže aj postup do finálovej časti turnaja. Tu dobre rozbehnutého Galla Erika (postup z druhého miesta) zradila druhá časť turnaja a tak nakoniec obsadil pekné piate miesto. Peter Bojtoš obsadil 12. miesto vo finálovej časti.

Muži cestovali na kolkáreň Interu Bratislava, kde medzi 36 najlepšími kolkármi obsadil Murín Dušan 20. miesto (druhé ne postupové do finále) a Knapp Gejza postupoval medzi najlepšiu 18 - ku z 12. miesta. Druhý deň po zopakovaní pekného výsledku ukončil svoje účinkovanie na peknom 13. mieste.

Dňa 2.5.2015 cestovali naše seniorky Pastoráková Janka obsadila 13. miesto a Bábelová Lenka 21. miesto do Bratislavy na kolkáreň pasienky.

Na kolkárni FTC Fiľakovo sa zorganizovali dňa 2.5.2015 majstrovstvá Slovenska seniorov, medzi 32 účastníkmi finálovej časti sme mali dva horúce želiezka Šimon Alexandra a Tőre Karola. Finále zahájili o 10:00 riaditeľ turnaja Mgr. Višnyai Atila, delegát SKoZ  Flachbart Ladislav a rozhodca Nagy Róbert. Turnaj prebiehal za početnej diváckej účasti, vyhlásenie a ukončenie turnaja padlo až na 18:00 hodinu.

Na záver vyhlásenia troch najlepších:
1. Malgot Peter Tatran Bratislava
2. Ruttkay Miroslav TJ Lokomotíva Vrútky
3. Šimon Alexander FTC Fiľakovo
12. Tőre Karol FTC Fiľakovo

A tak to znovu vďaka nadšencom tohto športu v sobotu v kolkárni FTC Fiľakovo opäť žilo naplno.

Hodu zdar.

traja najlepší