Kolkárska sezóna 2014/2015 sa stala už minulosťou pre FTC Fiľakovo. Kolkári FTC Fiľakovo ukončili tento ročník na 3. a 9. mieste, čo znamená, že aj na budúci rok sa bude hrať v našej kolkárničke len 1. Liga východ.

V tejto sezóne sa stretlo trio vysoko kvalitných troch klubov priamy postupujúci sa stali hráči družstva Podbrezovej C a do baráže o postup hráči Trstenej Starek. Bilancia sezóny FTC A je 15 výhier, 2 remízy a 3 prehry aktívne skóre 114:46 a 32 bodov (o dva body menej ako 1. a 2.). Sezónu odohrali pod vedením trénera Knapp Gejzu st. hráči Knapp Gejza ml., Szabó Sándor, Murín Dušan, Šimon Alexander, Šmatlík Róbert, Pastorák Miroslav a Flachbart Ladislav. Bilancia sezóny FTC B je 4 výhry, 1 remíza a 15 prehier s pasívnym skóre 59:101 a 9 bodov. Sezónu odohrali pod vedením trénera Nagy Róberta hráči Flachbart Patrik, Baláž Atila, Tőre Karol, Ondriga Jozef, Kurtiniak Dušan, Mojzeš Marcel, Fukasz Igor, Gallo Marian, Debnár Viktor a Čaba Kristián. Takže nám ostáva dúfať a veriť v postup v ročníku 2015/2016, ktorý bude aj veľkou reorganizáciou kolkov na Slovensku ako aj v Čechách, nakoľko sa vytvára pre ročník 2016/2017 spoločná česko-slovenská súťaž interliga.

A tak ostáva len poďakovať hráčom za vzornú reprezentáciu oddielu FTC Fiľakovo a v nekonečnom rade vedeniu FTC na čele z prezidentom p. Mgr. Višnyai Atillom a mestu Fiľakovo za vytvorenie dobrých podmienok na rozvoj tohto tradičného športu vo Fiľakove.

Hodu zdar.