Prečítajte si rozhovor s Richardom Farkašom, bývalým futbalovým hráčom, asistentom trénera a dnes vedúcim mužstva FTC.

Vaše meno sa spája s fiľakovským futbalom už dlhé roky. Vystriedali ste doposiaľ niekoľko funkcií.
V FTC som začínal ako 19-ročný hráč. V posledných 4 rokoch som bol najprv hráčom a prekladateľom pre trénera Víztelekiho, potom som prešiel na pozíciu asistenta trénera Boháčika a momentálne pôsobím ako vedúci mužstva.

Každá pozícia skrývala v sebe zrejme inú náplň práce. V čom sa líšili?
Sú diametrálne odlišné. Ako hráč som žil so šatňou. Následne pozícia asistenta bola výzvou, ale napokon mi sadla. Pozícia vedúceho je pre mňa najťažšia. Skrýva sa za ňou kopec mravčej práce, ktorá navonok nie je až tak viditeľná. Vybavujem množstvo detailov okolo mužstva aj trénerov, zabezpečujem materiálne veci, vybavujem záležitosti okolo zápasov, dresy, logistiku a podobne. Je to skôr manažérska funkcia.

V ktorej pozícii ste sa najviac našli?
Jednoznačne v pozícii asistenta trénera. Trénerstvo ma veľmi oslovilo a preto som si urobil aj licenciu. V tom vidím svoju budúcnosť.

Ako hodnotíte z pozície vedúceho súčasné mužstvo?
Určite je to iné, ako v minulej sezóne. Vtedy nastalo veľa zmien, so súčasným trénerom prišli noví hráči, veľa dovtedajších odišlo. Sezóna dopadla z môjho pohľadu dobre. Potom však prišlo sklamanie, keď hráči, ktorí prišli s naším trénerom, napokon odišli. Odvtedy nás trápi úzky káder, aj príprava bola zvláštna. Akoby sme stále na niečo čakali.

Vnímate aj nejaké pozitíva týchto zmien?
Naši odchovaci, ktorí posilnili káder, sa mi javia sľubne. Vidím v nich veľkú budúcnosť, len s nimi treba pracovať a mať trpezlivosť. Ak chlapci preukážu odhodlanie, adekvátne doplnia náš tím a budeme mať do budúcna vlastných kvalitných hráčov. Zároveň im táto skúsenosť môže dať nové príležitosti a otvoriť nové obzory.