Rubrika „Váš názor nás zaujíma“ je priestorom pre názory Fiľakovčanov. V jednotlivých číslach v nej prinesieme novú tému, ktorá sa týka života obyvateľov mesta.

Krátko uvedieme problematiku a načrtneme otázky, na ktoré nás zaujíma váš názor. Táto rubrika ponúka možnosť konštruktívne reagovať na rozhodnutia samosprávy a dianie v meste a môže tiež poslúžiť ako návod pre kompetentných na zlepšenie či vyriešenie danej problematiky.

TÉMA MESIACA: ZVYŠOVANIE POPLATKOV ZA SKLÁDKOVANIE AKO NÁSLEDOK ZANEDBÁVANIA SEPAROVANIA ODPADU

Mesto od nového roka zdvihlo poplatky za odvoz komunálneho odpadu (KO). Dôvodom bolo navýšenie poplatkov za skládkovanie zo strany štátu a skládky v okresnom meste i zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR, že mesto za obyvateľov prispieva priveľa. Štát chce, aby sme separovali viac a znižovali podiel KO. Keby sme separovaním znížili množstvo KO, platili by sme menej. V posledných rokoch pribudli v meste desiatky zberných stanovíšť na triedený odpad na sídliskách i pri rodinných domoch. Podiel triedeného odpadu však dostatočne nerastie.

VÁŠ NÁZOR: Kvôli čomu Fiľakovčania separujú málo? Čo by mohlo ešte mesto urobiť pre to, aby sa tento stav zlepšil? Čo vám chýba?

Vaše odpovede a reakcie môžete zasielať do 15. marca elektronicky na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., do správy na stránke mesta na sociálnej sieti, poštou na adresu Radničná 25, 986 01 Fiľakovo alebo osobne na podateľni MsÚ pod heslom „Fiľakovské zvesti - Téma mesiaca“.

Upozorňujeme, že odpovede obsahujúce vulgarizmy, hanlivé výroky či osočovanie budú automaticky vylúčené. Zaradené budú reakcie s konštruktívnou kritikou a návrhmi. Redakcia si vyhradzuje právo reakcie v prípade potreby jazykovo upraviť či skrátiť. Vaše reakcie uverejníme v marcovom vydaní Fiľakovských zvestí.