Propozície amatérskej fotografickej súťaže na tému prírodnej fotografie z turistických trás v okolí Fiľakova.

Organizátori fotosúťaže: Hradné múzeum vo Fiľakove a Z. p. o. Geopark Novohrad-Nógrád

Vyhlasovateľ fotosúťaže: Hradné múzeum vo Fiľakove

Názov fotosúťaže: FOTONATURA 2021

Cieľom súťaže je spoznávanie a ochrana prírody v okolí mesta Fiľakovo.

Začiatok súťaže a termín na zaslanie fotografie/í: 1. máj - 30. jún 2021

Podmienky súťaže: Každý účastník súťaže môže zaslať max. 6 fotografií.
Účastník je osoba, ktorá do súťaže zašle aspoň jednu fotografiu, tým súhlasí s propozíciami a podmienkami súťaže, a vyhlasovateľovi dáva právo na ďalšie použitie týchto fotografií, bez nároku na honorár. Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo súťažné fotografie archivovať a publikovať v rámci propagácie mesta a jeho okolia, s uvedením mena autora. Fotografie sa odporúča vyhotoviť z nižšie uvedených náučných chodníkov a turistických trás:

Parametre súťažnej fotografie: Minimálne rozlíšenie 6 MPix, maximálne 18 Mpix.

Prihlasovanie a odovzdanie fotografie/í:

Súhlas na použitie diela a Súhlas so spracovaním osobných údajov budú k dispozícii na webovej stránke hradfilakovo.sk. Fotografie vrátane vyplnených, podpísaných a naskenovaných formulárov prosíme zaslať e-mailom na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Tlačivá je možné prevziať (s platným negatívnym testom Covid-19) a odovzdať aj osobne v Mestskej knižnici vo Fiľakove. Fotografie je možné odovzdať aj na usb nosiči, alebo cd (budú obratom vrátené).
Autori prihlásením fotografií ručia za ich pôvodnosť, v žiadnom prípade nesmú do súťaže posielať zábery iných autorov! Fotografie kvôli právu na ochranu súkromia zobrazovaných osôb by nemali zobrazovať tváre ľudí!

Ocenenie: Súťažné fotografie bude hodnotiť porota, ktorá bude prihliadať na technické prevedenie záberu, kompozíciu a estetickú hodnotu fotografie. Najlepšie zábery získajú ocenenie. Výsledky súťaže budú zverejnené na webovej stránke vyhlasovateľa a v sprievodných textoch výstavy. Súťažné fotografie budú zverejnené vo výstavných
priestoroch Hradného múzea vo Fiľakove.

Fotonatura 2021 - Fotosúťaž