Pre milovníkov divadla pripravilo Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove niekoľko divadelných predstavení v slovenskom i maďarskom jazyku, ktoré sa uskutočnia v jesenných a zimných mesiacoch v rámci VIII. Medzinárodného divadelného festivalu. Séria divadelných predstavení je už tradičným podujatím MsKS vo Fiľakove.

V posledných dvoch rokoch kvôli protipandemickým opatreniam muselo kultúrne stredisko zrušiť viacero predstavení, avšak rastom zaočkovanosti sa zvyšuje aj šanca na realizáciu kultúrnych podujatí a už od septembra vo Fiľakove bude hosťovaných niekoľko divadiel. VIII. Medzinárodný divadelný festival sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, v rámci čoho sa uskutoční predstavenie domáceho slovenského divadla Kumšt Teatro, maďarského divadla na Slovensku Divadla Jókaiho v Komárne ako aj predstavenia hosťujúcich divadiel z Maďarska.

Divadlo Kumšt Teatro sa 18. septembra predstaví komédiou Chlieb s maslom, v ktorej sú známi herci ako Branislav Deák, Martin Mňahončák, Dominika Žiaranová a Juraj Loj. Predstavenie sa uskutoční so začiatkom o 18:00 hodine v divadelnej sále MsKS vo Fiľakove.

„Ženy sa skrátka k mužom nehodia.“ - znie podtitul komédie, v ktorej kľúčovou vetou je Som slobodný!!!. Je to príbeh troch mužov hľadajúcich zmysel partnerských vzťahov a ideálneho spôsobu ako v nich zotrvať.  „Najlepšie by bolo, keby muži a ženy žili zvlášť a navštevovali by sa len občasne, za odmenu…”  Striedanie pocitov šťastia a beznádeje „slobodného muža“, na druhej strane lákavý svet lásky a istoty sú hlavnou dilemou mužského sveta. Treba počítať so všetkým… aj s tým dobrým… a aj s hrozbou, že skončíte „o chlebe s maslom”…

Vstupenky na predstavenie sú dostupné aj online na webovej stránke kultúrneho strediska (www.kultura.filakovo.sk). Podľa platného Covid automatu je maximálny počet divákov 160 (50% kapacity divadelnej sály MsKS). V termíne konania podujatia bude náš okres podľa Covid automatu v stupni ostražitosti. Vstup do priestorov podujatia bude umožnený aj iným osobám ako osobám v režime OTP alebo osobám plne očkovaným.

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove Vás srdečne očakáva na divadelné predstavenia v modernej divadelnej sále zrekonštruovaného kultúrneho domu.

Plagát Divadlo Kumšt Teatro