Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Záujemcov štvordňového festivalu vo Fiľakove čakajú koncerty ľudovej hudby, divadelné predstavenie, interaktívne prechádzky mestom, rozprávkové divadelné predstavenia a bábkový koncert pre deti, opereta, bubnová šou a večerné koncerty. Palócke dni a Dni mesta Fiľakovo ponúkajú programy slovenskému, maďarskému a rómskemu obecenstvu od najmenších, cez mladých až po seniorov.

Od 12. do 15. augusta bude mesto oslavovať dvojité jubileum – 775. výročie prvej písomnej zmienky o Fiľakove a sériu podujatí Palócke dni, ktoré vstupuje do svojho 30. ročníka. Štvordňový festival okrem tradičných podujatí prinesie aj niekoľko noviniek.

Vďaka cezhraničnému programu RETOUR Miskolc – Fiľakovo. Čo je v kufri? sa v MsKS vo štvrtok divadelní fanúšikovia môžu tešiť na komédiu Pán Strom v podaní RADOŠINSKÉHO NAIVNÉHO DIVADLA. Vo Fiľakove je táto inscenácia poctou storočnice slovenského profesionálneho divadelníctva. Vstup je bezplatný, ale vzhľadom na obmedzený počet divákov je potrebná predbežná registrácia.

V rámci piatkových osláv vystúpia ĽH DOBRODA a ĽH ĎATELINKA, ktorá oslavuje svoje 50. narodeniny. V programe účinkujú aj FS Rakonca a FS Jánošík. Súčasťou slávnostného programu bude odovzdávanie mestských cien a vystúpenie 100-ročného fiľakovského mužského speváckeho zboru Pro Kultúra a ženského speváckeho zboru Melódia.

Vďaka projektu RETOUR sa po prvýkrát realizujú Interaktívne prechádzky mestom, kde si na každej zastávke budete môcť vypočuť zaujímavé informácie o danom objekte v slovenskom a maďarskom jazyku.  V sobotu sprievod začne od Pivničného radu a bude sprevádzaný hercami divadla Actores, pôjde sa okolo gymnázia a mestského múzea až na Ulicu Podhradská. Na vybraných lokalitách účinkuje herečka Viki Ráková. V nedeľu bude prechádzka pokračovať od hradu ku kostolu, radnici a skončí na Ulici Podhradská, tentoraz v sprievode dychovej hudby Perecesi Bányász Koncert Fúvószenekar z Miškovca, na hrade účinkuje historická skupina Defensores.

V rámci tradičného programu vo štvrtkovom bloku rómskych talentov vystúpia na nádvorí hradu okrem iných Lianka Oláhová, folklórny súbor Roma Sam, tanečná skupina Universal Dance Group  a spevák Ján BENDIG. V galérii Mestského vlastivedného múzea sa uskutoční aj vernisáž jubilejnej výstavy Jany BIALOVEJ s názvom „Bytosti“. V sobotu dopoludnia sú rodiny vítané na hradnom nádvorí, kde odohrajú predstavenia pre deti i dospelých Mestské divadlo ACTORES Rožňava a bábkové divadlo MeseFigurák a bude aj tzv. bábkový koncert v podaní Bárányfelhő Kompánia.

Počas večerných koncertov vystúpia na nádvorí hradu vo Fiľakove: v piatok obľúbená skupina KANDRÁČOVCI, v sobotu skupina OCHO MACHO a potom sa na pódiu predstavia NEOTON FAMÍLIA Sztárjai. Medzi dvoma koncertmi sa diváci môžu tešiť na bubnovú šou Campana Batucada. Sériu programov v nedeľu večer na hradnom nádvorí uzavrie operetné predstavenie Cigánska láska (Cigányszerelem) od Franza Lehára.

Organizátor podujatia, v spolupráci s viacerými partnermi, je Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove s podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín, Banskobystrického samosprávneho kraja a Fondu malých projektov Interreg V-A Slovensko – Maďarsko.

Na základe epidemiologických predpisov sa na podujatiach, na ktoré sa predávajú vstupenky, možno zúčastniť s VOPRED zakúpenými online vstupenkami. Na vstup na bezplatné programy je potrebná PREDBEŽNÁ registrácia. Kúpa vstupeniek, registrácia a viac informácií: www.kultura.filakovo.sk, www.facebook.com/msksfilakovo/.

XXX. Palócke dni a Dni mesta Fiľakovo - Program [PDF, 139 kB]

program podujatia

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok