Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Sériu koncertov pod názvom Hudobné ročné obdobia, organizovanej Mestským kultúrnym strediskom vo Fiľakove, ukončí Reiter Duo. V rámci jesenného koncertu klasickej hudby účinkuje Štefan Reiter st. a István Reiter ml., ktorí 27. novembra so začiatkom o 18:00 hod. vo Fiľakove v priestoroch kultúrneho strediska svojou hrou spríjemnia podvečer návštevníkov.

Štefan Reiter st. je významným husľovým virtuózom, dirigentom, skladateľom a pedagógom. Svoje štúdium ukončil na VŠMÚ v Bratislave a stal sa na viac desaťročia členom a koncertným majstrom Slovenskej filharmónie. Spolupracoval s takými umelcami ako Aram Khachaturian, Ennio Morricone, Yehudi Menuhin, Igor Oistrach, Placido Domingo, Josefine Baker a iní. Jeho činnosť je zaznamenaná na stovkách televíznych, rozhlasových a rôznych audio nosičoch. Od roku 1997 popri pedagogickej činnosti na Konzervatóriu v Bratislave sa venuje sólovej hre a viedenskej hudbe.

István Reiter ml. je mnohostranným husľovým virtuózom. V roku 2003 úspešne absolvoval VŠMU v Bratislave. Svoje skúsenosti uplatňuje v orchestroch symfonických, komorných, salónnych, a iných ansámbloch doma i v zahraničí (Japonsko, Stuttgart, Graz atď.). Od roku 2006 je členom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Podobne ako jeho otec, aj on je znalcom slávnej viedenskej salónnej hudby, najradšej vystupujú spolu ako husľové duo.
V podaní Reiter Dua vo Fiľakove zaznejú aj diela skladateľov ako Bach, Mozart, Telemann alebo Monti.

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartovalo novú sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia v roku 2019, aby komornými koncertmi priblížilo záujemcom krásy vážnej hudby. Na zimnom koncerte sa s veľkým úspechom predstavil Beliczay Quartet v galérii Mestského vlastivedného múzea. Na jarnom koncerte súrodenecká dvojica Jordana Palovičová (klavír) a Ivan Palovič (viola) očarili publikum svojou hrou v koncertnej sále Základnej umeleckej školy vo Fiľakove. Letný koncert sa uskutočnil v rámci festivalu UDVart, kde vystúpili Štefan Szabó (gitara) a Ján Fiala (vibrafón). Séria koncertov pod názvom Hudobné ročné obdobia dokazuje, že stále je dopyt po kvalitných hudobných programoch, práve preto MsKS aj v roku 2020 plánuje zaradiť do svojej celoročnej ponuky komorné koncerty pre milovníkov hudby. Sériu podujatí v roku 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok