Menu
 • NKP Fiľakovský hrad

  NKP Fiľakovský hrad (Foto: Z. Schnelczer)

 • Budova Vigadó

  Budova Vigadó (Foto: G. Illés)

 • Kaštieľ Berchtoldovcov

  Kaštieľ Berchtoldovcov (Foto: Z. Schnelczer)

 • Mestský park

  Mestský park (Foto: Z. Schnelczer)

 • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor

  NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor (Foto: Z. Schnelczer)

 • Novohradské turisticko-informačné centrum

  Novohradské turisticko-informačné centrum (Foto: Mesto Fiľakovo)

 • Mestský úrad

  Mestský úrad (Foto: archív mesta Fiľakovo)

Kontakty
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny MsÚ:
Po.-Št.: 7.30-11.30/12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Klientske centrum:
Po.-Št.: 7.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Z príležitosti dňa detí Mestské kultúrne stredisko aj v tomto roku pripravilo pre deti a ich rodičov zaujímavé programy v mestskom parku.

V predpoludní od 10-ej hodiny v spolupráci s miestnymi školskými inštitúciami, s fiľakovským skautským zborom, s Jazykovou školou Helen Doron a s Komunitným centrom viac stanoviští odštartuje svoje šikovnostné, športové a súťažné hry. Na javisku vystúpia miestne detské tanečné skupiny: mažoretky Hot Steps fungujúce pod záštitou ZŠ Farská lúka a skupina MsKS Mona Balet. Bábkové divadlo, tiež pôsobiace pod MsKS a ZO Csemadoku, čaká záujemcov s interaktívnymi rozprávkami. Prešovské Divadlo Portál a divadlo z Maďarska, Paramisi Társulat očaria deti s hudobnými rozprávkovými divadelnými hrami. Vďaka Policajnému zboru - OO Fiľakovo a OR Lučenec - počas celého podujatia si návštevníci môžu pozrieť zblízka policajné zbrane, sadnúť si do policajného auta a zažiť ukážku výcviku policajných psov. Dobrovoľný hasičský zbor mesta Fiľakovo tiež pripravilo pre deti zaujímavé programy, divákom naskytne príležitosť nielen vidieť výstroje a výbavu hasičského auta, ale byť aj svedkom skutočného hasenia požiaru. Na záver celého programu deti sa môžu „okúpať“ v hasičskej pene pripravenej len pre ne. Celodňové podujatie sprevádzajú rôzne sprievodné aktivity ako napríklad program Csemadoku a Cseperedő pre najmenších a ich rodičov pod názvom Kolísanie, menších detí čaká lukostreľba s Nomad Child, kým väčších naučia Fiľakovskí Vlci základy lukostreľby. Smelší si môžu vyskúšať jazdu na motorke s členmi motorového klubu Filleck Knights alebo lezeckú stenu. Medzi atrakciami bude aj ručne poháňaný kolotoč, skákací hrad a maľovanie na tvár. V parku počas celého dňa bude prebiehať jarmok, predaj detských hier, balónov, trdelníkov či cukrovej vaty. Pre rodičov a ostatných sprevádzajúcich budú v ponuke rôzne druhy občerstvenia. Podujatie sa uskutoční v spolupráci s pätnástimi partnermi.

Sponzori podujatia: Zmrzlina - Andrea Ferenczová a Jazyková škola Helen Doron. Divadelné predstavenia sa realizujú v rámci projektu VI. Medzinárodný divadelný festival, s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok