Predposledný jarný deň sa uskutoční vo Fiľakove koncert súrodeneckej dvojice Jordany a Ivana Palovičovcov. Koncert dua klavír-viola sa realizuje 30-ho mája so začiatkom o 17.00 hodine v koncertnej sále Základnej umeleckej školy.

Ivan Palovič, violista, študoval v Bratislave, v Zürichu a v Salzburgu, na Vysokej škole múzických umení získal titul artis doctor. Momentálne pedagogicky pôsobí na Katedre strunových a dychových nástrojov VŠMU a na Konzervatóriu v Bratislave. Jordana Palovičová, klaviristka, študovala v Bratislave, v Londýne a v Lübecku, na Vysokej škole múzických umení získala doktorát, v súčasnosti pôsobí v nej ako docentka. V predstavení súrodencov odznejú skladby Suchoňa, Brahmsa, Szymanowskej, Zeljenky a Bowena.

Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove odštartovalo novú sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia v roku 2019. Komornými koncertmi by chcelo priblížiť krásy vážnej hudby záujemcom. Na zimnom koncerte sa s veľkým úspechom predstavil Beliczay Quartet v galérii Mestského vlastivedného múzea. Po májom koncerte sa uskutoční ešte letný koncert klasickej hudby v rámci festivalu UDVart, kde sa publikum môže tešiť melódiám dua gitara-vibrafón v podaní Štefana Szabóa a Jána Fialu. Sériu podujatí Hudobné ročné obdobia ukončí jesenný koncert husľového dua Reiter Duo. Spoluorganizátorom jarného koncertu je ZUŠ - MAI Fiľakovo. Sériu podujatí pod názvom Hudobné ročné obdobia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.