Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty:
Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Kontakty pre médiá:
tel.: +421 (0)918 732 702
email: tlacove@filakovo.sk

Úradné hodiny:
Po-Št: 7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

V areáli  Fiľakovského hradu odštartoval 7. júla 2014 dvojtýždňový workshop divadla, tanca a spevu Vyšehrad bez bariér, na ktorom sa zúčastnia mladí záujemcovia divadla, hudby a tanca zo štátov Vyšehradskej štvorky.

Hlavnými organizátormi workshopu sú Artové sdružení Cylindr z Ostravy (ČR), Stowarzyszenie Teatr Formy z Wroclavu (PL), Lélekpendítők Társasága zo Salgótarjánu (HU) a Základná umelecká škola z Rimavskej Soboty. Miestnymi partnermi sú Hradné múzeum vo Fiľakove, Mesto Fiľakovo, Miestna organizácia Csemadoku a Dom Matice slovenskej vo Fiľakove.

Účastníci svojim aktívnym podielom a interakciou vytvoria kompaktné tanečno-divadelné predstavenie a to nielen hereckým a tanečným umením, ale aj za prostredníctvom hudby, scénografie, kostýmov. Pod dohľadom lektorov môžu rozvíjať svoj talent, fantáziu a konfrontovať svoje názory a nápady s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, spoznávať sa navzájom a spolupracovať na záverečnom predstavení v réžii slovenského režiséra Vlada Sadíleka.

Účastníci budú mať možnosť pracovať v tanečnej alebo speváckej dielni a samozrejme  na príprave záverečného predstavenia. V čase  mimo tanečných alebo speváckych nácvikov sa budú podieľať na výrobe scény, rekvizít, kostýmov a doplnkov v scénografickej a kostýmovej dielni. Čerešničkou na torte budú dielne výrazového herectva a pantomímy pod vedením Józefa Markockého z Wroclavu (PL).

Celá práca workshopu smeruje  k verejnému predstaveniu, premiére diela Zahynul kôň pod kalinou, na motívy rovnomennej balady A. S. Puškina, ktorá sa uskutoční  19. 7. 2014 o 22.00 pod hradom Fiľakovo. Na predstavení spolupracujú: Vladimír Sadílek režisér, Ladislav Cmorej choreograf spolu s Davidom Schimmerom, Józef Markocki lektor výrazového herectva, Dalibor Lang, vedúci dirigent, Marian Lacko scénograf, Hana Štrbová výtvarníčka kostýmov z Ostravy (ČR). Predstavenie zahrajú samotní účastníci workshopu.

Info: www.danceworkshop.cz
Informácie: +421 905 549 342

Divadelno-tanečný workshop Vyšehrad bez bariér - Plagát [PDF, 1,8 MB]

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok