Menu
  • NKP Fiľakovský hrad <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Budova Vigadó <i>(Foto: G. Illés)</i>
  • Kaštieľ Berchtoldovcov <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Mestský park <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • NKP Farský kostol nanebovzatia Panny Márie a františkánsky kláštor <i>(Foto: Z. Schnelczer)</i>
  • Novohradské turisticko-informačné centrum <i>(Foto: Mesto Fiľakovo)</i>
  • Mestský úrad <i>(Foto: archív mesta Fiľakovo)</i>

Kontakty

Mestský úrad Fiľakovo
Radničná 25, 986 01 Fiľakovo
tel., fax: +421-(0)47-4381001
email: mesto@filakovo.sk

Úradné hodiny

Pondelok - Štvrtok:
7.30-11.30 / 12.30-16.00
Piatok: 7.30-11.30

Vedenie mesta vo štvrtok 20. júna popoludní odovzdalo do užívania zrekonštruované priestory na ZŠ Lajosa Mocsáryho. Slúžiť budú na inkluzívne vzdelávanie detí zo znevýhodneného prostredia.

Čítať ďalej...

Výsledok štyri roky trvajúcej intenzívnej práce mesta uzrel svetlo sveta. Zrekonštruovanú budovu Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove, známu ako Klub, odovzdali do užívania vo štvrtok 6. júna popoludní.

Čítať ďalej...

Samospráva Fiľakova spustila nový projekt právneho poradenstva. Má pomáhať sociálne znevýhodneným obyvateľom mesta pri riešení bytovej otázky. Cieľom projektu je pomáhať ľuďom, ktorí v meste častokrát prichádzajú v dražbách o byt kvôli nízkemu právnemu povedomiu.

Čítať ďalej...

Samospráva dokončila jeden zo svojich kľúčových projektov. V bývalom kameňolome Chrastie otvorili skládku inertného odpadu. Stavebný odpad museli doposiaľ vyvážať do Lučenca.

Čítať ďalej...

Vo Fiľakove nastala po dvoch desaťročiach zmena na pozícii hlavného kontrolóra mesta. Ladislava Estefána na najbližších šesť rokov vystriedala Judita Mihályová.

Čítať ďalej...

Novohrad-Nógrád UNESCO Globálny geopark obhájil svoj titul. Udelili mu zelenú kartu, vďaka ktorej ostáva pod záštitou UNESCO na ďalšie štyri roky. Koordinátori jeho fungovania v Šalgotarjáne i vo Fiľakove dostali odporúčania, ako ďalej rozvíjať jeho potenciál v cestovnom ruchu.

Čítať ďalej...

Fiľakovo ide podávať nový projekt na komplexnú obnovu hradu. O viac ako 400-tisíc eur sa bude uchádzať na Ministerstve kultúry SR. Projekt bude zameraný na obnovu častí stredného a horného hradu. Vďaka nemu by sa mohli sprístupniť ďalšie časti pamiatky, vzniknúť by mohla aj netradičná vyhliadková veža.

Čítať ďalej...

Zimná údržba miestnych komunikácií je každoročne zaťažkávajúcou skúškou pre samosprávy. V tomto roku o to viac, že na základe nového zákona je mesto povinné odpratávať všetky svoje chodníky, čo v prípade Fiľakova predstavuje 27,3 km. Verejnoprospešné služby mesta (VPS) preto zriadili špeciálnu čatu, nakúpili novú techniku a mesto začalo spolupracovať aj s Banskobystrickou regionálnou správou ciest (BBRSC).

Čítať ďalej...

Od nového roka zasadne do viceprimátorskej stoličky Fiľakova nová tvár. Lászlóa Kerekesa vystrieda v kresle Attila Visnyai, miestnym známy ako dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva a prezident FTC.

Čítať ďalej...

V uliciach Fiľakova v posledných týždňoch pribudli štyri nové autobusové zastávky. Samospráva na vlastné náklady vymenila opotrebované staré konštrukcie za moderné, presklené. V budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie.

Čítať ďalej...

Samospráva Fiľakova sa zapojí do novej výzvy na Miestne občianske poriadkové služby (MOPS). Po novom by tak v uliciach mesta mohli hliadkovať dvaja noví členovia. Projekt ušetrí peniaze mestského rozpočtu a zlepší podmienky práce členov hliadky.

Čítať ďalej...

Samospráva Fiľakova požiadala o regionálny príspevok vo výške 100-tisíc eur z Akčného plánu rozvoja okresu Lučenec. Tie chce investovať do spustenia inkluzívneho vzdelávania na Základnej škole Lajosa Mocsáryho, v ktorej 96 percent žiakov pochádza z marginalizovaných komunít. V rámci projektu chcú dievčatá a chlapcov zo znevýhodneného prostredia naučiť základným zručnostiam zameraným na domácnosť.

Čítať ďalej...

Samospráva Fiľakova chce vystavať nový cyklochodník. Ten by mal spojiť železničnú stanicu s priemyselnou zónou. Na tento účel mesto žiada z akčného plánu regionálny príspevok vo výške 175-tisíc eur.

Čítať ďalej...

Dobrovoľný hasičský zbor mesta Fiľakovo čoskoro zmení svoje sídlo. Po novom budú mať stanicu v priestoroch garáží mestského bytového podniku Filbyt. Samospráva na tento účel získala z Ministerstva vnútra SR dotáciu vo výške 30-tisíc eur.

Čítať ďalej...

Fiľakovo je opäť transparentnejšie. Vyplýva to z rebríčka Otvorená samospráva 2018, ktorý zostavilo Transparency International Slovensko (TIS) už po piatykrát. Samospráva Fiľakova obstála v regióne opäť najlepšie.

Čítať ďalej...

Webstránka využívá k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním webstránky vyjadrujete súhlas s požívaním cookies.
Ďalšie informácie Ok